جمال سوزنده مقدم

جمال سوزنده‌مقدم، متولد ۱۳۵۵تبریز است. نقاشی را از نوجوانی آغاز کرد و در هنرستان هنرهای زیبای میرک تبریز، این رشته را به صورت اکادمیک فراگرفت. سوزنده کارشناسی و...

جمال سوزنده‌مقدم، متولد ۱۳۵۵تبریز است. نقاشی را از نوجوانی آغاز کرد و در هنرستان هنرهای زیبای میرک تبریز، این رشته را به صورت اکادمیک فراگرفت. سوزنده کارشناسی و کارشناسی­‌ارشد را هم در رشته نقاشی از دانشکده هنر و معماریِ دانشگاه آزاد تهران گرفته است. پایان­نامه­اش را درباره نسل جدید نقاشان ایرانی به نگارش درآورد تا تلاشی باشد برای معرفی جوانان فعال در این حوزه.

او در بیش از نود نمایشگاه گروهی و انفرادی حضور داشته که ازجمله می‌توان به جشنواره هنرهای تجسمی فجر، دوسالانه‌ی نقاشی ایران، نمایشگاه بین‌المللی نقاشان جهان در سوئد و هفته‌ی فرهنگی تبریز در تاجیکستان اشاره کرد. همچنین در جشنواره‌ها و رویدادهای مهمی از جمله اکسپوی تبریز، جشنواره‌هنرهای تجسمی استان آذربایجان شرقی و جشنواره سراسری خوارزمی به عنوان داور حضور داشته است. از سمت‌های اجرایی سوزنده­مقدم می‌توان به عضویت در هیئت رئیسه‌ی انجمن هنرمندان تجسمی تبریز، دبیر علمی و اجرایی جشنواره سراسری نقاشی مکتب تبریز معاصر و همچنین برگزاری نمایشگاه سالانه‌ی نقاشی تبریز اشاره کرد.

جمال سوزنده­مقدم علاوه بر نقاشی در حوزه‌های مجسمه‌سازی، سفالگری و طراحی صحنه تئاتر و فیلم نیز فعالیت می­کند و سال­ها تدریس مستمر در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های معتبر را در کارنامه‌ی خود دارد.

غائله

نقاشی

بروشور‌ها

نقد و نظر